Prześwietlenie oferty lokaty w Getin Bank

Jeżeli chcemy aby nasze oszczędności nie traciły na wartości, a wręcz przeciwnie generowały dla nas zyski, powinniśmy zdecydować się na najprostszą formę inwestowania. Mowa o lokacie bankowej, która swoją prostotą i nieskomplikowanymi formalnościami przyciąga wielu Polaków z całego kraju.

 

Czynniki rozwoju rynku kredytów krótkoterminowych

Rozwój rynku kredytowego jest uzależniony od wielu czynników. Można powiedzieć, że im większy rozwój sektora kredytów krótkoterminowych, tym wyższy poziom gospodarki. Warto również monitorować sposób wydawania kredytów, aby przekonać się o sytuacji ekonomicznej społeczeństwa. Co zatem wpływa na rynek kredytów krótkoterminowych najbardziej i czy w sektorze zapowiada się rewolucja?

Kiedy można i należy skorzystać z kredytu gotówkowego?

Jeśli planujemy poniesienie nakładów funduszy na przykład na zakup nowego wyposażenia , dodatkowych środków transportu, budowę, rozbudowę domu czy innych mniejszych wydatków, warto skorzystać z krótkoterminowego finansowania w formie kredytu gotówkowego. Również tego rodzaju rozwiązanie wskazane jest przy przedsięwzięciach mających na celu modernizację (w celu poprawy jakości czy ograniczenia kosztów) i odtworzenie majątku firmy (na przykład wymiana starej linii technologicznej). W przypadku kredytu gotówkowego spłaty następować będą stopniowo a ich źródłem powinna być nadwyżka finansowa generowana dzięki inwestycji. Dlatego bank szczegółowo bada celowość przedsięwzięcia i szansę jego zrealizowania. Szczególnym rodzajem inwestycji jest zakup lub budowa siedziby firmy, co nie generuje wprost dodatkowych środków. Jeśli wysokość miesięcznych spłat kredytu jest porównywalna z wysokością dotychczas płaconego czynszu, to takie działanie jest przez banki oceniane pozytywnie. Docelowo kredytobiorca nie będzie ponosić kosztów najmu a ponadto wzrośnie jej majątek.