Wady i zalety kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy to odpowiedź banków na zapotrzebowanie ludzi poszukujących szybkich pożyczek na dowolny cel. Jakie są wady i zalety tego rodzaju kredytu? Zobacz na NiskaRata.org.

Kredyt gotówkowy jest dla wielu osób szybkim sposobem na otrzymanie pieniędzy, które mogą przeznaczyć na dowolny cel. Potrzeby, na które zaciągamy kredyty są bardzo różne, począwszy od zakupu samochodu, przez nowy telefon czy laptop. Niektórzy w ten sposób finansują również swoje wakacje albo remont. Z całą pewnością kredyt gotówkowy pozwala na szybkie uzyskanie dodatkowej gotówki w dość szybki sposób. Przed jego zaciągnięciem warto jednak wiedzieć, z czym on się wiąże.

Zalety kredytu gotówkowego

Do najczęściej wymienianych zalet kredytu gotówkowego należy możliwość wzięcia takiego zobowiązania na dowolny cel, bank nie żąda informacji na co taka pożyczka zostanie przeznaczona. Gotówkę możemy otrzymać na dowolny cel. Kredyt gotówkowy nie wymaga też wkładu własnego, co jest kolejną jego zaletą. Nie ma przy tym znaczenia wysokość pożyczki, którą zaciągamy. Możemy go też wcześniej spłacić bez dodatkowych kosztów. Bardzo często kredyt gotówkowy obarczony jest minimalną ilością formalności, dzięki czemu jeszcze chętniej sięgamy po ten produkt. Zaciągnięta pożyczka w kilka minut trafia na nasze konto – spłacić możemy ją w ten sam sposób, czyli bezpośrednio z konta.

Wady kredytu gotówkowego

Jak widzieliśmy wcześniej kredyt gotówkowy to naprawdę wygodna forma pożyczki, ale nie jest ona pozbawiona wad. W dużej mierze wady te są jednak uzależnione od banku, w którym zaciągamy pożyczkę. Zazwyczaj głównym mankamentem kredytu gotówkowego jest wysokie oprocentowanie, które waha się w granicach 10-20%. Ostatecznie jednak koszty kredytu uzależnione będą od tego na ile udzielony zostanie kredyt, czy jaka będzie jego wysokość. Bank pobiera także prowizję od udzielonego zobowiązania, warto zwrócić uwagę na jej wysokość. Dodatkowo może nam zostać przydzielone ubezpieczenie kredytowe, czasami bank wymaga również otworzenia rachunku oszczędnościowego lub zakupu innego produktu. Dlatego przed dokonaniem wyboru danej placówki, warto dowiedzieć się, czy zaciągnięcie kredytu wiąże się z koniecznością zakupu dodatkowych produktów. Aby kredyt, który zaciągamy był dla nas jak najbardziej atrakcyjny, warto dokonać dokładnego rozeznania pośród ofert poszczególnych placówek. Pamiętajmy, że jeśli jakaś oferta wydaje nam się przesadnie atrakcyjna, warto sprawdzić, czy nie jest obwarowana dodatkowymi wymaganiami.

Oczywiście, aby otrzymać kredyt gotówkowy, należy spełnić kilka wymagań, wśród nich jest stały dochód oraz dobra historia kredytowania. Jeśli spełnimy te wymogi, wtedy najpewniej otrzymamy kredyt gotówkowy. Banki działają tak szybko, że bardzo często otrzymujemy gotówkę już tego samego dnia. Dla wielu ta szybkość stanowi dużą zaletę. Jeżeli chcemy szybko otrzymać gotówkę, warto skorzystać z pożyczki on-line. W przypadku wyboru takiej formy pożyczki w razie jakichkolwiek pytań skontaktujmy się z konsultantem. Warto też dowiedzieć się, czy bank oferuje odstąpienie od zawarcia umowy pożyczki. Zazwyczaj istnieje taka możliwość i mamy na to 14 dni od zawarcia zobowiązania. Jednak w razie wątpliwości warto upewnić się, czy rzeczywiście tak jest. Przed podpisaniem umowy dokładnie przeczytajmy jej treść. Jeśli jakikolwiek zapis budzi nasze wątpliwości, poprośmy o jego wyjaśnienie pracownika banku. Pozwoli nam to uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Dobre zapoznanie się z umową to podstawa zadowolenia z zaciągniętego kredytu.