Samozatrudnienie i hipoteka – jak to wygląda na dzisiejszym rynku kredytowym?

Prowadzenie małej firmy i uzyskanie kredytu hipotecznego na nieruchomości to dwa obszary, które po połączeniu, tworzą własne unikalne wyzwania. W tym miejscu chcemy pomóc wielu kredytobiorcom w radzeniu sobie z tymi wyzwaniami - poprzez oferowanie tych porad, pierwszy krok to ranking na NiskaRata.org.

Może wydawać się zniechęcające branie hipoteki, gdy słyszysz straszne historie osób samozatrudnionych, które przeszły proces hipoteki. Ale hej, jeśli z powodzeniem jesteś samozatrudniony, możesz sobie z tym poradzić!

Przeczytaj resztę tego artykułu, aby się dokształcić. Jednak ostatecznie, jeśli chcesz podejść do tego strategicznie, być przygotowanym i zmniejszyć stres, porozmawiaj z doświadczonym, etycznym specjalistą od kredytów hipotecznych na temat swoich celów i aktualnej sytuacji. Poszukaj specjalisty, który nie próbuje „sprzedać ci” kredytu hipotecznego, ale zbuduje z tobą relację, która pomoże ci osiągnąć cele związane z kredytami hipotecznymi, niezależnie od tego, czy kwalifikujesz się do nich teraz, czy też potrzebujesz czasu, aby się tam dostać.

Obecne środowisko hipoteczne dla osób samozatrudnionych

Z pewnością istnieje wiele korzyści dla osób samozatrudnionych. Potencjał wolności, zwiększone dochody, satysfakcja z budowania biznesu, korzyści podatkowe, itp. Jeśli działałeś już w środowisku finansowym, które istniało jeszcze nie tak dawno, proces wykorzystania tych świadczeń do uzyskania finansowania hipotecznego był bardzo prosty – tym bardziej, jeśli jesteś osobą o przyzwoitym wyniku kredytowym i dochodzie – wtedy nie musiałeś się martwić o odrzucenie na wniosku o kredyt hipoteczny. Jeśli aplikacja wykazała wystarczający dochód i historię działalności, aby kwalifikowane dochody i wskaźniki zadłużenia działały, pożyczka została zatwierdzona!

Można to było niegdyś osiągnąć niemal bez dokumentacji. Wiem, że to szalone, że pożyczkodawcy hipoteczni byli gotowi udzielać pożyczek na tych warunkach, ale tak było. W dzisiejszym otoczeniu właściciele firm zmuszeni są do przeskakiwania przez przeszkody, które mogą wydawać się niesprawiedliwe i nie mają sensu przy uzyskiwaniu kredytu hipotecznego. Jest to jednak część konsekwencji tego co działo się przed latami. Pomyśl o tym przeszłym środowisku, i odnieś to do tego, co dzieje się teraz – a łatwiej będzie Ci zrozumieć jakie masz szanse dzisiaj na hipotekę.