Cechy dobrego kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy to nic innego jak pożyczka pieniężna zaciągana w banku. Jest to również bardzo szybki zastrzyk gotówki, dostępny w łatwy sposób i bez zbędnych formalności, być może dlatego ten rodzaj kredytu staje się coraz bardziej popularny. Najczęściej sięgamy po ten kredyt w momencie kiedy gotówka jest nam bardzo potrzebna i nie mamy możliwości pożyczenia pieniędzy w inny sposób.

Cechy kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy to przede wszystkim bardzo szybki kredyt, przyznawany nam w krótkim czasie. W niektórych bankach procedura kredytowa może zamknąć się nawet w ciągu liku godzin, a decyzję o jego przyznaniu otrzymamy w pięć minut. Wniosek o przyznanie kredytu możemy złożyć w dowolny sposób, najlepiej wybrać taki który będzie dla nas najbardziej korzystny. Do wyboru mamy przesłanie formularza za pomocą Internetu, poprzez rozmowę telefoniczną bądź też w oddziale wybranego przez nas banku. Kredyt gotówkowy to również tanie rozwiązanie do zdobycia potrzebnej sumy pieniędzy. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzje warto jest przeanalizować oferty innych banków i wybrać najkorzystniejsze dla nas rozwiązanie, pamiętajmy o tym aby nie zapominać o banku w którym posiadamy konto bankowe, gdyż dla tego banku jesteśmy już stałymi klientami i może się okazać że przygotuje dla nas najkorzystniejszą ofertę. Aby dokonać analizy dotyczącej kredytów gotówkowych możemy również skorzystać z dostępnego w Internecie urządzenia czyli tzw. Rankingu kredytów gotówkowych. Dzięki nim z pewnością ni e pominiemy żadnej oferty i wybierzemy tę najkorzystniejszą dla siebie. Co więcej będziemy mogli zapoznać się z wieloma interesującymi ofertami bez wychodzenia z domu.

Korzyści związane z kredytem gotówkowym

Wiele osób decyduje się na kredyt gotówkowy z uwagi na to, że otrzymane pieniądze możemy przeznaczyć na dowolny cel i nie musimy powiadamiać o tym swojego kredytodawcy, decyzja o tym co chcemy zrobić z otrzymanymi pieniędzmi należy tylko do nas. Kredyt gotówkowy charakteryzuje się również terminami spłaty zazwyczaj jest to kredyt krótkoterminowy, a okres jego spłaty zaczyna się od trzech miesięcy, ale może być wydłużony nawet do dziesięciu lat, w zależności od naszych potrzeb oraz kwoty jaką pożyczyliśmy. Wysokość kredytu gotówkowego może stanowić nawet dwudziestokrotność naszych dochodów. Wiele osób decyduje się na ten właśnie rodzaj kredytu gotówkowego z uwagi na to, że jest on bezpieczny i umożliwia korzystanie z szerokiego pakietu ubezpieczeń kredytowych. Takie ubezpieczenia jest bezpieczeństwem spłaty nawet w sytuacji kiedy w trakcie okresu kredytowego stracimy pracę, zachorujemy bądź nastąpi jakie kol wiek inne zdarzenie losowe które uniemożliwi nam regularną bądź też zupełna spłatę kredytu. Plusem kredytu gotówkowego jest również to, że możemy zaciągnąć go nie angażując przy tym w sprawę zadłużenia swojego małżonka. Jednak w tym przypadku kwota kredytu jaką będziemy mogli uzyskać będzie zdecydowanie niższa i zazwyczaj może ona sięgnąć 8 tysięcy złotych. Kredyt gotówkowy zaciągamy jest w złotówkach choć pojawiają się odstępstwa od tej zasady choć bardzo sporadyczne. Nad kredytem gotówkowym możemy mieć kontrole przez całą dobę, a to wszystko za sprawą internetowego konta bankowego, które umożliwia nam sprawdzenie aktualnego zadłużenia oraz spłatę kredytu. W przypadku kredytów gotówkowych istnieją trzy odmiany: kredyt gotówkowy, linia kredytowa, karta kredytowa. I choć najpopularniejszy jest kredyt gotówkowy po inne odmiany sięgamy również coraz chętniej.