Prześwietlenie oferty lokaty w Getin Bank

Jeżeli chcemy aby nasze oszczędności nie traciły na wartości, a wręcz przeciwnie generowały dla nas zyski, powinniśmy zdecydować się na najprostszą formę inwestowania. Mowa o lokacie bankowej, która swoją prostotą i nieskomplikowanymi formalnościami przyciąga wielu Polaków z całego kraju.

 

Getin Bank przygotował dla swoich klientów bardzo atrakcyjny produkt. Korzystny szczególnie ze względu na bardzo wysokie oprocentowanie 4,25%. Obecnie ciężko jest znaleźć lokatę na tak dobrych warunkach, szczególnie, że stopa referencyjna oprocentowania NBP pozostaje niezmienna i utrzymuje się na bardzo niskim 2,5% poziomie, co skutecznie blokuje działania banków jeżeli chodzi o oprocentowanie lokat. Nie przewiduje się zmian w przeciągu kilku najbliższych miesięcy, co prawdopodobnie będzie skutkowało tym, że lokaty utrzymają swoje raczej niskie zyski.

Charakterystyka lokaty w Getin Bank

Oprocentowanie lokaty wynosi 4,25%, biorąc pod uwagę średnie oprocentowanie, które nie przekracza w tej chwili 3,0% to jedna z najlepszych, pod tym względem oferta.

Minimalna kwota, jaką musimy dysponować aby założyć lokatę, to 500 złotych. Maksymalna kwota jaką możemy zdeponować to 150000 złotych. Lokata jest skierowana dla osób posiadających wolne środki finansowe tylko w rodzimej walucie. Przy podpisaniu umowy możemy wyznaczyć jak długo nasze oszczędności pozostaną zamrożone na lokacie. Minimalny okres depozytu wynosi 1 miesiąc, a maksymalny to 36 miesięcy. Jeżeli wpłacimy środki na lokatę nie będziemy mieli możliwości dopłacenia do niej w późniejszym terminie dodatkowych funduszów. Lokata w Getin Banku jest automatycznie przedłużana, zatem po zakończeniu się umowy nasze oszczędności wraz z zarobionymi odsetkami trafiają na kolejną lokatę i znowu dla nas zarabiają. Dodatkowo aby założyć lokatę nie musimy pojawiać się w oddziale banku, ponieważ wszystkie formalności jesteśmy w stanie sfinalizować drogą internetową. To duże ułatwienie i oszczędność czasu klienta. Wniosek jaki musimy wypełnić jest przejrzysty i nieskomplikowany, zatem w przeciągu kilkunastu minut możemy przelać pieniądze z konta na lokatę nie wychodząc z domu.