Kredyt gotówkowy, z którym można więcej

Nasz budżet domowy nie zawsze odpowiada naszym potrzebom, to znaczy jego kwota jest czasem zbyt mała, aby od ręki zrealizować niektóre wydatki. Dobrym rozwiązaniem jest tu oczywiście oszczędzanie i odkładanie na dany cel. Jednak czasem wydatki okazują się być pilniejsze, a wtedy na takie działania nie ma zbyt wiele czasu. Można jednak zdobyć potrzebną gotówkę w inny sposób, a mianowicie zaciągając kredyt gotówkowy. Oczywiście jest to rozwiązanie droższe, gdyż trzeba jeszcze doliczyć koszty kredytu, ale za tą cenę mamy właśnie możliwość szybkiej realizacji swoich wydatków. Rzecz jasna każda decyzja o podjęciu takiego zobowiązania, jakim jest konieczność spłaty kredytu, wymaga odpowiedniego przeanalizowania swoich możliwości. Niskarata - oprocentowanie kredytów gotówkowych, u nas znajdziesz najlepsze oferty.

Dla kogo kredyt gotówkowy i na jakie cele?

Kredyt gotówkowy może być przeznaczony na praktycznie dowolny cel konsumpcyjny i bank nie będzie ingerował w to, jak konkretnie pieniądze zostaną wykorzystane, czy będzie to zakup nowych mebli, czy jeszcze cos innego. Jest to wiec kredyt przeznaczony przede wszystkie dla osób indywidualnych i gospodarstw domowych. Aby otrzymać taki kredyt trzeba spełnić zwykle kilka warunków, które można określić jedną nazwą, jaką jest zdolność kredytowa. Jest to nic innego, jak zdolność do spłaty kredytu. Bierze się tu pod uwagę różne czynniki, wśród których można wymienić stałość i wysokość dochodów, posiadanie zabezpieczenia kredytu (np. podżyrowanie, ubezpieczenie, czy zastaw), a także rzetelność przy spłacie poprzednich zobowiązań, czyli tzw. historia kredytowa.

Dobry kredyt gotówkowy – dobre warunki

Kredyt gotówkowy, tak, jak każdy inny produkt bankowy i nie tylko, powinien być dla nas optymalnym rozwiązaniem, zarówno pod kątem kosztów, jak i warunków spłaty. Jeśli chodzi o koszty, to pod uwagę bierze się tu takie czynniki, jak wysokość i rodzaj oprocentowania oraz inne opłaty, na przykład prowizyjne, czy przygotowawcze, a także ewentualne ubezpieczenie kredytu itp. Wskaźnikiem, który sumuje wszystkie te rodzaje kosztów i pozwala na dość łatwe porównanie ofert kredytowych jest RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Jeśli zaś chodzi o warunki spłaty, to wyróżnić możemy tu kredyt z ratami malejącymi oraz kredyt z ratami równymi. W tym drugim przypadku wszystkie raty są takiej samej wysokości. Zaś w przypadku rat malejących odsetki naliczane są od kapitału pozostającego do spłaty, to powoduje, że pierwsze raty ssą dość spore, ale kolejne, w toku spłaty kredytu są coraz niższe, zaś ostatnia to niemal sama część kapitałowa.