Kredyty gotówkowe przez internet

Aby dostać kredyt gotówkowy nie trzeba koniecznie udać się do oddziału banku. Na rynku jest bardzo dużo ofert udzielania kredytów gotówkowych przez internet.

Prosto z banku na konto

Korzystając z internetu możemy łatwo zapoznać się ofertą kredytów gotówkowych oferowanych przez banki. Złożenie wniosku o kredyt gotówkowy możliwe jest w każdej chwili i w najbardziej dogodnym czasie dla klienta. Na początek musimy ustalić jaka kwota kredytu nas interesuje, przez jaki czas chcemy go spłacić i co bardzo istotne w jakiej wysokości możemy płacić miesięczne raty. Po sprawdzeniu przez system bankowy czy wybrane opcje są dostępne przez bank musimy poddać się bardziej skomplikowanym działaniom. Wymagane jest tu podanie swoich danych osobowych. Wypełniając kolejne strony formularzy gdzie poza dokładnymi danymi osobowymi i teleadresowymi musimy podać stan posiadanego majątku, innych obciążających nas zobowiązań finansowych oraz naszych dochodów. Niezbędne jest to do oszacowania przez bankowców naszej zdolności kredytowej aby móc i przygotować najbardziej dla nas adekwatną ofertę. Kiedy wypełnimy wszystkie wymagane przez bank pola, przesyłamy go do banku. W tym momencie nie pozostaje nam nic innego jak uzbrojenie się w cierpliwość i czekanie na kontakt kogoś z banku.

Zazwyczaj po kilku dniach, telefonicznie, skontaktuje się z nami obsługa banku. Potwierdzi podane przez nas wcześniej dane. Zada parę pytań w celu uściślenia danych, dopyta jeśli coś dla analizujących wniosek jest niejasne a następnie i przedstawi dalsze kroki prowadzące do uzyskania kredytu gotówkowego. Zazwyczaj proszą o przedstawienie odpowiednich dokumentów świadczących o naszych zarobkach.

Podpisanie umowy

Ostatnim krokiem jest podpisanie umowy. Niektóre banki wysyłają do swoich klientów kurierów z dwoma egzemplarzami umowy. Po weryfikacji danych, dają nam odpowiednie dokumenty do podpisania i jedną ich kopię zabierają od razu do banku. Część banków życzy sobie by kredytobiorca stawił się w oddziale bankowym osobiście. Po podpisaniu umowy pieniądze zostają przelane na konto i pozostaje nam cieszyć się dodatkowych środków i pamiętać o terminowym spłacaniu rat kredytu.

Użyte znaczniki: , , , ,