Kredyt gotówkowy – przemyślana decyzja

Wystawne święta, którymi można zaimponować reszcie rodziny to cel niejednej Pani domu. Gdy pieniędzy w domowym budżecie brakuje, sięgają po kredyt. Nadal więc sprawdza się stara polskie przysłowie „zastaw się, a postaw się“.Szkoda tylko, że na kredyt. Tu znajdziesz oprocentowanie kredytów tutaj kliknij i czytaj więcej.

Polacy z kredytami gotówkowymi wydają się być już oswojeni. Nie boją się sięgać po dodatkową gotówkę by zorganizować nie tylko święta, ale wyjazd na ferie czy kupno świątecznych prezentów. Dla wielu, zwłaszcza tych gorzej sytuowanych Polaków kredyt świąteczny może być przyczyną sporych problemów przez resztę roku. Święta przeminą, a kredyt zostanie. Jak więc zaciągnąć kredyt gotówkowy na święta by nie wpaść w spiralę zadłużenia?

Pożyczaj tyle ile rzeczywiście potrzebujesz

Największym błędem popełnianym przez wszystkich kredytobiorców w okresie świątecznym jest zaciąganie większych sum pieniędzy niż w rzeczywistości potrzebujemy. Zresztą same banki nakłaniają do tego by wnioskować o więcej i więcej. Nie można więc decyzji o zaciągnięciu kredytu gotówkowego podejmować pod wpływem emocji. Zawsze powinna być to decyzja przemyślana. Najlepiej trzymać się wcześniej ustalonego budżetu. Trzeba dokładnie policzyć ile musimy wydać na żywność czy prezenty. Musimy być odporni na perswazje przedstawicieli banków.

Kredyt gotówkowy bez zbędnych emocji

Trzeba szczerze przyznać, że często w kłopoty finansowe wpędzamy się na własne życzenie. Nie chce nam się porównywać poszczególnych ofert bankowych, nie chce nam się obliczać procentu, analizować oprocentowania za dłuższy okres kredytowania. Dziwić to powinno tym bardziej, że przecież w dobie powszechnie dostępnego internetu nie jest to trudne. Mając do dyspozycji analizy, rankingi bez problemu można wybrać najkorzystniejszą ofertę. Trzeba też koniecznie czytać wszystko co znajduje się w umowie kredytowej. Czy nie nakłada ona na nas niekorzystnych punktów, konieczności skorzystania z dodatkowych produktów. Na chłodno musimy też przemyśleć to czy spłacie kredytu podołamy. Czy zobowiązanie to pozwoli na spokojnie planować miesięczny budżet, czy rzeczywiście kredyt gotówkowy będzie w stanie spłacać. Jeśli wysokość miesięcznej raty wydaje nam się zbyt duża, możemy wydłużyć okres kredytowania.

Kredyt gotówkowy generuje tylko dodatkowe koszty. Święta zaś nie są dla nas zaskoczeniem, wiemy doskonale kiedy się odbędą w jakim terminie. Czy nie lepiej odkładać pieniądze przez cały rok by zorganizować wystane święta? Gdy brakuje nam samodyscypliny kredyt będzie ostatecznym rozwiązaniem. Warto jednak zrobić to rozsądnie bez zbędnych emocji.